26.11.2023 - Helena Durchánková

VÝSTRAŽNÁ STÁVKA

21.11.2023 - Alexandros Charalambidis

Vážení rodiče,

jak jistě víte, Českomoravská konfederace odborových svazů vyhlásila na 27. listopadu Den protestů. Připojí se k ní výstražnou stávkou také školské odbory a my, jako škola se také ke stávce připojujeme.

Kính thưa phụ huynh,

như phụ huynh hẳn đã biết, Liên hiệp hội công đoàn Czech-Moravia công bố ngày 27. 11. là Ngày Biểu tình. Các công đoàn giáo dục cũng sẽ gia nhập dưới hình thức đình công cảnh tỉnh và chúng tôi với tư cách trường học cũng gia nhập.

Шановні батьки!

Як ви, напевно, знаєте, Чесько-Моравська конфедерація профспілок оголосила День протесту 27 листопада. Профспілки працівників освіти також приєднаються до нього, і ми, як школа, також приєднуємося до страйку.

Jde o výstražnou stávku, která má za cíl upozornit na současný stav ve školství, kdy nejde jen o platy pedagogů a snižování mezd nepedagogických pracovníků o 2%, ale o snižování pracovních pozic pedagogických i nepedagogických pracovníků a s tím spojené snižování kvality výuky, které se chystané vládní kroky nepochybně dotknou.

Z výše uvedeného důvodu se škola připojuje ke stávce. Přerušuje se provoz školy a je pro tento den vyhlášeno mimořádné ředitelské volno

Jako pedagogičtí pracovníci nezůstaneme doma, nýbrž  přijdeme do školy a svojí přítomností zde transparentně vyjádříme svoji podporu. Stávka pro nás neznamená den volna!