Naše oddělení se aktivně zapojuje do mezinárodního projektu LES VE ŠKOLE.

Certifikát "Lesní třídy" 2022/23, 2021/22, 2020/21, 2019/20

vychovatelka Blanka Zirnsáková

ŠD Montessori

blanka.zirnsakova@zsmeteo.cz

Milý rodiče, milé děti!

Jak už asi víte, jsme nejen třída Montessori, ale i tzv. Lesní třída, která se již čtvrtým rokem zapojuje do projektu "Les ve škole" a po jeho úspěšném zakončení , který je vždy na konci školního roku, získáme certifikát.

Co nás čeká v tomto roce...?

Seznámíme se nejen s myškou a liškou, ale také se Štěpánkem. Kdo to je nebo co to je, si nechám jako překvapení. :-)

Budou nás doprovázet po celý rok. Do lesa, na vycházkách, na akcích a všude tam kde se dá zažít dobrodružství.

Čekají nás tématické naučné stezky v přírodě, bojovky a neposlední řadě budeme i tvořit.

Tak vzhůru za dobrodružstvím...

Štěpánek a Violka

21.3.2024 "V dálce svítí" - Národní galerie Praha

25.3.2024 "Oslava narozenin"

26.3.2024 "Vítání jara" - oslava

19.4.2024 "Tajné šifry" - DDM Modřany

2.5.2024 "Skleněná dílnička"

30.5.2024 "Svět modřanskou tůní" - ekocentrum Koniklec

Rychlé šípy - prezentace dětí

Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka, jejich klubovním psem byl Bublina a po něm Kuliferda. Rychlé šípy původně vycházely jako komiks v časopise Mladý Hlasatel - od 17. prosince 1938. Zatímco autorem textu byl vždy Jaroslav Foglar, kreslířem první série byl Jan Fischer poté Marko Čermák. Nejznámější knihy: Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta.

29.2.2024 | Blanka Zirnsáková

Po stopách Rychlých šípů

Rychlé šípy je název klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou dodnes symboly kamarádství, svornosti, odvahy, pochopení druhých a umění poradit si v každé situaci. Co jsou Stínidla? Jsou to křivolaké uličky, ponořené do šera a i ve dne působící tísnivým dojmem. Nahází se na Starém Městě, v jedné z nejstarších částí Prahy. Rozhodli jsme se objevit legendy starých Stínadel. Navštívili jsme dvacet míst o kterých jsme zatím jen četli. Ulice Na Nosálku, Zahradu Uctívačů ginga, Netopýří věž, Tyranův kout a mnohá další.

15.2.2024 | Blanka Zirnsáková

Výprava za zimními hosty

Vydali jsme se na dobrodružnou výpravu za zimujícími ptáky. Zjistili jsme, jaké nástrahy na ptáky v zimě čekají a prozkoumali, jak si s nimi dokážou poradit. Dozvěděli jsme se, který pták čvachtá nebo kam si kdo ukrývá zásoby na zimu. Pomocí dalekohledu jsme si prohlédli kormorány, volavky, opeřené hosty z dalekého severu i naše běžné druhy ptáků. V průběhu výpravy jsme si zahráli různé hry a upevnili si tak znalostí o ptačí říši.

1.2.2024 | Blanka Zirnsáková