Vycházka na Slavín - národní hřbitov Vyšehrad

23.10.2023 - Michaela Divoká
Vycházka na Slavín - národní hřbitov Vyšehrad

Milí rodiče,

ve čtvrtek 2.11. půjdeme s dětmi zapálit svíčky na národní pohřebiště a místo odpočinku významných českých osobností  na Vyšehradě. Svíčku zapálíme také u Bendlovy barokní jezdecké sochy Sv. Václava v Štulcových sadech. Podíváme se i do kostela sv. Patra a Pavla, který je hned vedle hřbitova.
Následně navštívíme Myslbekovy plastiky Přemysla s Libuší, Lumíra s písní, Ctirada s Šárkou a Záboje a Slavoje, kde si něco řekneme o těchto postavách a Starých pověstech českých. Nezapomeneme ani na Horymíra a Šemíka.
Než se tam ve čtvrtek vydáme, doporučuji s dětmi doma přečíst něco ze Starých pověstí českých, pokud máte doma knížku (není nutné), také si něco přečteme.

S sebou budou mít děti jednu nebo více hřbitovních svíček (dobrovolné), baťůžek, oblečení dle počasí, velkou svačinu a pití, kapesníčky, případně kapesné max. do 200 Kč a kdo má, může mít s sebou lítačku, ale není to nutné, budu mít potvrzení ze školy o věku dětí.
Děti přijdou ráno do třídy jak jsou zvyklé. Vyrazíme v 8 hod. a návrat do školy bude do 12.35 hod.