AVČR - týden vědy a techniky v ČR

AVČR - týden vědy a techniky v ČR

AVČR - týden vědy a techniky v ČR

Milí rodiče,

následující týden od 6.11. do 12.11. pobíhá týden AVČR, týden vědy a techniky v ČR.
My ve středu 8.11pojedeme se třídou na interaktivní výstavu do Akademie věd ČR na Národní tříděSraz ve třídě před 8. hod a návrat do školy v 11. 40 hod. S sebou oblečení podle počasí, baťůžek, velkou svačinu, pití, kapesníčky, může a nemusí být lítačka, případně kapesné do výši max. 200 KČ.
Podíváme se na výstavu rostlin, žijících ve vysokých nadmořských výškách na hranici přežití např. v Himalájích. Tyto rostliny nám představí vědci a vědkyně z botanickáho ústavu AVČR.
Dále se podíváme na výstavu "Africká savana objektivem fotopastí" a na výstavu scintilačních materiálů používaných při detekaci částic v jaderném výzkumu, u měření kosmického žáření, monitorování radiace nejen v životním prostředí a při lékařských vyšetřeních jako (CT, PET), které nám odprezentují vědci z fyzikálního ústavu AVČR. Jako další uvidíme výstavu "Svět kolem nás", modelové organismy pro Mendelovy genetické experimenty, lidové léčitelství a extrakty pro farmakologický průmysl, původce pylových alergenů, (děti si vyzkouší práci s mikroskopem). Toto nám představí skupina vědců mikroskopie pro biomedicínu z Ústavu přístrojové techniky AVČR.
Jako poslední uvidíme výstavu na téma "Nová vlast Československo" meziválečné období, významné osobnosti, které emigrovaly z bývalé ruské říše (přírodovědci, lékaři, technici) jež přispěly k vývoji vědy a techniky v Československu.