CO NÁS ČEKÁ

30.11.2023 - Dita Kotková

Týden 4.12. - 8.12.

Vážení rodiče, píši Vám informace k příštímu týdnu.

V úterý 5.12. nám přijdou do třídy čerti, andělé a Mikuláš. Učení si přineste dle rozvrhu, budeme mít ale volnější výuku. Děti mohou přijít v převlečení za čerty, anděle nebo Mikuláše.

Ve čtvrtek 7.12. jdeme do KC12 na divadelní představení Vánoční příběh.  Děti si tento den přinesou penál, batůžek, pití, svačinu, klíče a kartu na oběd.

V příštím týdnu si děti budou losovat někoho, komu přinesou pod náš třídní stromeček nějaký drobný dárek. Dárky si budou děti předávat v pátek 22.12. Prosím rodiče, zda by dětem pomohli nějaký drobný dárek pro kamaráda vybrat a zabalit. Prosím, aby děti přinesly dárek tomu, koho si vylosují. Pokud se dohodnou ještě s někým dalším, to už je na nich, ale není to určitě nutné.

Dále bych ráda, kdyby si děti v průběhu příštího týdne mohly donést nějakou dárkovou papírovou tašku (nemusí být nová, bude sloužit na odnos výrobků). Každý si do tašky dá své výrobky, které si rodiče koupí na školní vánoční tržnici dne 13.12. a v tašce si je odnese domů. Do tašky se každému vejde svícen ze sklenice, svícen z větviček a nějaké drobnosti.

V Českém jazyce se budeme učit číst a psát písmenko Z z. Čeká nás koncem týdne nový typ slov na čtení (např. MILAN, JELEN,...). V písance se naučíme psací s. V  matematice budeme trénovat sčítání a odčítání do 6. V prvouce si povídáme o Mikuláši, adventním čase a Vánocích.

Děkuji Vám a přeji klidný víkend.

Kotková