Březen - měsíc radosti a naděje

1.3.2024 - Renata Hampelová
Březen - měsíc radosti a naděje

5. března  -  KARNEVAL ŠD  od 14 do 15.15 hodin ve škole!

Měsíc BŘEZEN přináší mnoho zajímavých událostí a významných svátků po celém světě.

8. března se slaví Mezinárodní den žen, který připomíná boj za rovnoprávnost žen a mužů.

20. března - Jarní rovnodennost - přináší delší dny, teplejší počasí a probouzení přírody po zimě.

22. března - Světový den vody připomíná její význam pro lidstvo a zdůrazňuje potřebu chránit vodní zdroje.

28. března se oslavuje profese učitele. Jedná se o svátek, který se slaví pouze v České a Slovenské republice. Znamená to, že v jiných zemích se Den učitelů slaví v jiný den. U nás se slaví tento den, protože je to výročí narození ( 28.3.1592) Jana Amose Komenského. Je považován za učitele národů a je našim patronem školství. Školní týden, rok, prázdniny, jak je známe dnes, jsou jeho výtvorem.

28. březen je tak trochu opomíjeným svátkem učitelů, neboť jej zastiňuje Mezinárodní svátek učitelů, který se slaví 5. října. Oba svátky nepatří mezi významné dny v České republice, nejsou zařazeny v kalendáři, stejně tak jako výročí J.A.Komenského.

28.3. - 1.4. Velikonoční volníčko!

VELIKONOCE jsou jeden z nejvýznamnějších svátků, jsou svátkem s pohyblivým datem, které se každoročně mění, protože se termín stanovuje podle lunárního kalendáře. Určitě si všichni přejeme, aby nám počasí v tento čas opravdu přálo a my mohli vyrážet na  výlety.

BŘEZEN byl v naší družince celkem pestrý. Nezapomněli jsme se rozloučit s paní zimou - kluci vyráběli lodičky, které jsme pouštěli po potoce a hráli si u přehrady. Využívali jsme krásného počasí k procházkám do přírody, kde jsme už potkali jarní kytičky a kvetoucí keře. Také jsme si zaskotačili na družinovém karnevalu a poslední týden jsme se věnovali, jak jinak, než svátku Velikonoc.

Takže, přeju všem příjemné prožití jarních svátků se spoustou sluníčka!!!