Noc a Andersenem

Tato akce se zrodila v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně a setkala se s tak velkým ohlasem všech tehdejších 20 dětských účastníků, že již v roce 2001 se jí zúčastnilo mnoho knihoven po celé ČR. V dalších ročnících se řady účastníků dále rozšiřovaly a dnes se jí účastní stovky škol a knihoven nejen u nás, ale též na Slovensku, v Polsku, ve Slovinsku a dalších zemích.

Naše základní škola se k této aktivitě připojuje od roku 2012 a těší se velké oblibě našich mladých čtenářů. Organizátoři vždy plošně určí jedno téma, ke kterému se se připojí i jednotliví účastníci. V minulých letech jsme zažili večer s bratry Čapky, Ondřejem Sekorou, Čtyřlístkem či pohádkami Jana Drdy. Žáci zažijí čtenářskou dílnu, divadelní představení a mnoho soutěží, které jim zpestří večer. I letos se samozřejmě chystáme do tohoto bohulibého projektu zapojit.