KRITÉRIA HODNOCENÍ ČJ, M, ČVS PRO ŠK. ROK 2023/24

Společná kritéria hodnocení pro 1. ročník ČJ, M a ČvS  - 2023/2024

váha 1:

• Zkoušení písemné a ústní
  • Vedení pracovních sešitů, sešitů a písanky
  • Plnění skupinových i individuálních úkolů
  • Domácí příprava (pomůcky, úkoly)
  • Udržování pořádku na pracovním místě
  • Aktivita v hodinách

váha 2:

• Písemné testy hodnocené v %

Hodnocení všech kritérií nemusí být zaznamenáno v Bakalářích.

Pro hodnocení žáků se v průběhu klasifikačního období používá pětistupňová klasifikační stupnice s pomocnými znaménky ( + ,- ) dle uvážení vyučujícího doplněná různými symboly (odměny razítky, obrázky – kladná motivace). Na vysvědčení jsou žáci hodnoceni známkami bez pomocných znamének.

Výsledná známka na vysvědčení není průměrnou hodnotou známek získaných v průběhu pololetí, ale vyjadřuje dosaženou úroveň znalostí, dovedností a postojů žáka s přihlédnutím k jeho píli.