Dny pro záchranu života

22.12.2021 - Jindra Němečková
Dny pro záchranu života

V týdnu od 30. – 10. 12. všichni žáci naší školy absolvovali interaktivní program "Dny pro záchranu života."

Program byl veden moderní, zábavnou formou. Žáci se naučili rozpoznat život ohrožující stavy, zbavit se strachu z ošklivě vypadajících poranění a zachovat si v krizové situaci chladnou hlavu. Na spolužácích se naučili ošetřit drobná poranění nebo zlomeniny, zastavit krvácení, resuscitovat a zajistit nebo přivolat lékařskou pomoc.

V rámci dvouhodinového programu měli možnost si vše prakticky vyzkoušet v připravených modelových situacích. K dispozici byl také plně vybavený sanitní vůz včetně všech přístrojů a vybavení, s nímž profesionální záchranáři denně pracují.

Na závěr žáci obdrželi diplom "Mladý záchranář".

I naše třída se programu zúčastnila. Prakticky jsme si vyzkoušeli, co máme dělat a jak zjistit, když člověk nedýchá. Hrudníky na modelech jsme promačkávali, co nám síly stačily, jako by opravdu šlo o život. V sanitním voze jsme si prohlédli nosítka a další vybavení, které záchranáři používají ke své každodenní práci. Program se nám moc líbil.

Děkujeme instruktorům za poutavý a poučný program a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Velký dík patří všem záchranářům, kteří každý den zachraňují naše životy.