Antigenní testování 15. 11. 2021

12.11.2021 -

V pondělí 15. 11. 2021 proběhne na škole pouze antigenní testování.

Zdůvodnění v textu zprávy.

Vedení školy se tímto omlouvá za způsoběné nepříjemnosti, které vznikly zprostředkováním poskytovatele RT - PCR testů. V pondělí 15. 11. 2021 se bude testovat pouze standardním způsobem, antigenními testy.

Poskytovatel RT - PCR testování z 8. 11. 2021 vydal oficiální zprávu:

Vážení rodičové,

především vám jako organizátor pondělního testování ve vaší škole a současně za administrativní a odborné pracovníky zdravotnických zařízení chceme poděkovat za trpělivost při čekání na propsání oficiálních výsledků do koncových aplikací.  Zároveň se chceme omluvit za zpoždění anebo nedoručení výsledků, které bylo při pondělním extrémním zájmu o testování v celé ČR způsobeno nejen přehlcením informačních systémů laboratoří, ale současně zahlcením a opakovanými kolapsy oficiálních informačních systémů, které generují certifikáty do konečných aplikací testovaných/jejich zákonných zástupců.

Předpokládáme, že komu výsledek doposud nedorazil, tomu už nedorazí. Podobnou situaci bohužel nyní zažívá mnoho lidí v celé ČR, tyto informace máme potvrzené i hygienou.

Pojištěncům, kterým výsledek nedorazil, se neodčerpal nárok na úhradu preventivního RT-PCR testu ze zdravotního pojištění.

V případě zájmu o více informací k výsledkům můžete kontaktovat nás. Upozorňuji, že naši spolupracující zaměstnanci zdravotnických zařízení mohou nahlédnout pouze informace, které se propsaly. Nemohou např. zjistit, co se s informací o výsledku stalo.

Ještě jednou se omlouváme za veškeré komplikace a přejeme všem hezký víkend!

S pozdravem,

Tým PETONA