DUBEN

4.5.2024 - Zuzana Vacková

SVĚTOVÉ A MEZINÁRODNÍ DNY, TVOŘENÍ, VČELAŘ

Opět přešel další měsíc. Seznámili jsme se s dalšími mezinárodními a světovými dny, k některým jsme i tématicky tvořili.

Jako jsou :

• Mezinárodní den dětské knihy 2.4.
  • Mezinárodní den spodního prádla 3.4. = děti se staly návrháři. Děvčata dívčího a chlapci chlapeckého.
  • Mezinárodní den mrkve 4.4. = paní vychovatelka vytvořila pracovní list s mrkvičkami a poznali jsme tak i jiné druhy.
  • Mezinárodní den romů 8.4.
  • Mezinárodní den letectví a kosmonutiky 12.4.
  • Mezinárodní den hlasu 16.4.
  • Mezinárodní den skautů a skautek 24.4.
  • Světový den knihy a den anglického jazyka 23.4. = poslechli jsme si audioknihu Kubula a Kuba Kubikula. Dokonce i čtenou pohádku v anglickém jazyce.

Učili jsme se novou básničku DUBEN. A když nám alespoň trošičku šla, dostali jsem za to sladkou odměnu.

Také pomocí pracovního listu jsme si zopakovali špatné a správné chování ke svým kamarádům.

S tvořením si nedáme pokoje, tak jsme si vytvořili několik obrázků, například koláž z jarních a velikonočních výtvorů.

Jarní obrázek tvořený z duhy a papírových černých doplňků. Komiks včely v úle. Poslední dubnové odpoledne se nám vydařili krásné malé čarodějnice.

Užili jsme si i dubnovou akci VČELAŘ - dozvěděli jsme se o práci pana včelaře a neposlední řadě o velké práci včeliček. Viděli jsme jejich domečky a plástve. Dokonce i samotné včelky za sklem, kde pilně bzučely. Někteří z nás měli možnost si zkusit postavit z dřívek destičku do úlu. A jeden si mohl vyzkoušet včelařskou výstroj.

Ke dni ZEMĚ jsme si pouštěli na ČT EDU sluneční soustavu, aby jsme si připoměli co jsme se dozvěděli v Geoparku.

Povídali jsme si o Filipojakubské noci a pustili si pohádku Malá čarodějka.

Nesměli chybět taneční lekce s DJ Raphim, které nás moc baví.

A nesmíme opomenout venkovní vycházky mimo areál školy. Rádi chodíme na dětská hřiště mezi sídlišti. Dali jsme si delší vycházku k vodní ploše Kalibárna, která některé z nás příjemně unavila. Po cestě jsme spatřili ještěrku a slepýše.

Tím jsme zakončili naše vycházky v měsíci Dubnu a budeme se těšit na nové v Květnu.