DUBEN

6.5.2024 - Tereza Ševčíková
DUBEN

Duben je měsíc pojmenovaný po svěžím jarním listí rašících dubů. Pro duben je typické rychle se měnící, takzvané aprílové počasí. Nejinak tomu bylo i tento rok a proto jsme chodili ven pokud nám to počasí jen trošku dovolilo.

Pokud počasí bylo uplakané a byla zima, snažili jsme se zabavit vevnitř.

Každý týden zhruba v programu:

Pondělí a úterý trocha vyrábění: vymalovali jsme dopravní značky a některé děti si vyrobili opravdové značky na špejli. Vymalovávali jsme a proplétali krásné chytré sovičky, nazapomněli jsme na svátek svatého Jiří, kdy vylézají hadi a štíři - vymalovali jsme ještěrky a někdy opravdové ještěry (draky). Tvořili jsme z samotvrdnoucí hmoty - některé děti měly opravdu krásnou fantazii, vyráběli se zeměkoule, květiny, srdíčka někdy i méně hezké výrobky, ale důležité je, že z nich děti měli radost.

Ve středu děti milují pouštění písniček na přání. Někdy se děti chytí a k písničkám i tancují.

Ve čtvrtek doděláváme výrobky, které se nestihli dodělat v pondělí, případně v úterý a v pátek máme pohádkový den - pouštíme pohádky na přání. Tento měsíc to byly pohádky: Mario ve filmu a kung fu panda 1-4.

Nezapomněli jsme oslavit den země. Povídali jsme si o vesmíru a mléčné dráze, trošičku jsme se věnovali ekologii a co pro ni děláme, zkusili jsme si roztřídit odpad.

19.4.2024 k nám zavítal pan včelař, který dětem ukázal jak včelky žijí v úlu a jak vybírá jejich slaďoučký med.